آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه ،روش جدیدی در طراحی است که در سالهای اخیر در اکثر کشورهای دنیا و حتی در ایران رواج زیادی پیدا کرده است. در این نوع از طراحی ، با استفاده از نرم افزار های ۳ بعدی ، طراحی و مدل سازی ( یا به عبارت دیگر ساخت مجازی طلا و جواهر ) انجام و سپس با استفاده از دستگاه های پرینتر ۳ بعدی ، مدل اولیه ی آن ساخته شده و بعد در پروسه ی ریخته گری،طلا و جواهر تولید خواهد شد.

اما طراحی کلاسیک و یا به عبارتی دیگر “طراحی دستی” طلا و جواهر از گذشته تا به حال به عنوان یک تخصص و هنر پایه در ساخت و تولید زیور آلات نقش اصلی داشته و دارد. برای تولید یک محصول در همه رشته ها همه چیز از یک ” طرح ” شروع می شود، از یک تجسم و خلاقیت، توسط یک فرد با ایده های متفاوت آغاز و شخص با پروراندن ایده در ذهن خلاق خود یک شیء یا محصول جدید بوجود می آورد .

طراح ابتدا طرح را بصورت دقیق و با ابعاد و اندازه ی مشخص بر روی کاغذ ترسیم و سپس به دست تولید کننده می دهد تا آن را به یک مدل فیزیکی قابل استفاده تبدیل کند. تا قبل از تولد کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی ، پروسه ی ساخت یک مدل در بهترین حالت به این روش بوده است.

در حالت دیگر سازنده بدون استفاده از قلم و کاغذ واسکچ دستی، طرح اولیه خود را ابتدا در ذهن تصور و سپس با ابزار و وسایل دستی به ساخت ایده خود می پردازد. اما اگرشما تخصص و مهارت ترسیم ایده های خود را بر روی کاغذ ندارید و یا مهارت و تجربه ساخت یک مدل با ابزار جواهرسازی را به صورت دستی وسنتی ندارید ، می توانید با استفاده از کامپیوتر و بصورت مستقیم، طرح خود را درون نرم افزار ترسیم و طراحی کرده و سپس با استفاده از دستگاه های تولید مدل اولیه ، آن را بسازید.

مهم این نیست که شما توانایی ترسیم بر روی کاغذ یا توانایی کار با ابزار جواهر سازی و یا توانایی آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه را داشته باشید!

مهم این است که بتوانید تخیلات و تجسمی که از یک مدل در ذهن خود دارید را به وسیله ی یک ابزار، ارائه دهید و تبدیل به یک اثر کنید.

در نتیجه نداشتن توانایی طراحی دستی و یا ناتوانی در استفاده از ابزار آلات جواهر سازی هیچ تاثیری در یاد گیری طراحی طلا و جواهر با رایانه ندارد و در واقع پیش نیاز فراگیری این تخصص نمی باشد، روشن است که داشتن تجربه و توانایی طراحی دستی و یا جواهر سازی کمک زیادی به فراگیری طراحی با رایانه می کند.برای همین منظور ما دوره های تئوری طلا و جواهر سازی را برای علاقه مندانی که فاقد دانش و تجربه خاص در این زمینه هستند را ارائه کردیم تا آنها نیز با آمادگی ذهنی کامل در دوره های طراحی طلا و جواهر با نرم افزارهای کامپیوتری شرکت کنند.

پیش نیاز یاد گیری آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه  :

درواقع توانایی انجام کارهای عادی و روزمره با کامپیوتر ، مثل کار با ویندوز و اینترنت در سطح متوسط و دانستن زبان انگلیسی در سطح مقدماتی می باشد. رشته ی تحصیلی دانشگاهی شما هم اگر هیچ ارتباطی با طراحی ندارد باز هم هیچ مشکلی در یادگیری نخواهید داشت . پر واضح است که اگر تجربه ی جواهر سازی – طلا سازی ، مخراج کاری یا سنگ شناسی دارید و یا اگر رشته ی تحصیلی شما طراحی صنعتی ، طراحی مد، طراحی لباس ،هنر ، معماری ،هنر های تجسمی، نقاشی ، مجسمه سازی، صنایع دستی یا کامپیوتر باشد ، در یادگیری این حرفه بسیار راحت تر خواهید بود.

در مورد بازار کار این حرفه در ایران باید به این نکته اشاره کرد که :

کشور ایران یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان طلا و جواهر در دنیا بوده و طبق آمار جهانی در اغلب سالها جزو ۵ کشور اول دنیا است ، در نتیجه می توان گفت بیش از ۷۰ درصد تولید طلا و جواهر در کشور هنوز بصورت سنتی انجام می شود و هر روز تولید کنندگان و سازندگان سنتی میل و رغبت بیشتری برای روی آوردن به استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته ،بدلیل کاهش هزینه های تولید ، دارند . استفاده از ماشین آلات و دستگاه های پرینتر سه بعدی نیاز مند داشتن طراح کامپیوتری می باشد. از سوی دیگر، بالاتر رفتن سرعت پرینتر های سه بعدی نسبت به پرینتر های ۱۰ سال گذشته ، باعث شده که اگر در دهه ی گذشته به ازای هر دستگاه پرینتر سه بعدی بطور متوسط ۱ تا ۲ طراح نیاز بود، امروزه به ازای هر پرینتر ۴-۵ طراح نیاز باشد ، بهمین دلیل بازار کار این تخصص در ایران روز به روز افزایش پیدا می کند .

بازار کار این حرفه در خارج از ایران نیز بسیار پر رونق است :

 بصورتی که در اغلب کشور های اروپایی و همینطور کشور های بلوک شرق مثل چین ، تایلند ، هنگ کنگ و کره برای این تخصص موقعیت های کاری فراوانی وجود دارد، همینطور در امریکا وکانادا بدلیل رشد بسزای علم و تکنولوژی صنعت طلا و جواهر ، درخواست برای استخدام طراح طلا و جواهر بسیار زیاد می باشد. در امریکا و ایالت کالیفرنیا و همینطور در شهر نیویورک موقعیت های کاری زیادی برای طراح طلا و جواهر با رایانه می باشد.

سرمایه لازم برای شروع یاد گیری طراحی طلا و جواهر باکامپیوتر :

تنها یک سیستم کامپیوتری ( لپ تاپ و یا دسکتاپ ) است، که پس از یادگیری و پایان آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه برای شروع کار اگر بخواهید برای خودتان و بصورت تکی کار کنید ، می توانید فقط با همان کامپیوتر شخصی خود بصورت پروژه ای برای سازندگان و تولید کنندگان کار کنید و یا با گرفتن سفارش از مشتریان خصوصی ، بعد از طراحی مدل خود ، فایل ۳ بعدی آن را به شرکت هایی که کارشان ساخت مدل های اولیه بصورت سفارشی می باشد ، داده تا مدل اولیه ی آن را بصورت رزین ، نقره و یا طلا به شما تحویل دهند. پس برای شروع کار طراحی با کامپیوتر نیز نیاز به داشتن سرمایه نخواهید داشت.و در صورتیکه بخواهید به عنوان طراح به استخدام یک کارخانه تولیدی طلا و جواهر هم دربیایید ، در آن صورت هم سرمایه شما فقط دانش و تخصص شما است و نیاز به سرمایه مالی خاصی ندارید.

نویسنده : لینک خانه بازدید : 0 تاريخ : جمعه 10 فروردين 1397 ساعت: 16:24

برچسب‌ها :

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 0 تاريخ : جمعه 10 فروردين 1397 ساعت: 16:38
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :