سهم کارخانه‌ها به چایکاران به زودی پرداخت می‌شود

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمدولی روزبهان  ایرنا افزود: در مجموع حدود ۱۸۲ میلیارد تومان که شامل بیش از ۹۰ درصد بهای برگ سبز تحویلی می‌باشد، در سال جاری به شده و ۲۱میلیارد تومان باقی مانده که بزودی با سهم کارخانه‌های چایسازی به کشاورزان پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با حمایت رئیس سازمان برنامه و بودجه بمنظور حمایت از تولید، تاکنون ۲۸میلیارد تومان بیش از مبلغ مصوب شده در بودجه برای بهای برگ سبز به عنوان سهم دولت به چایکاران پرداخت شده است.
به گفته روزبهان، آخرین مبلغ واریزی شده یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان بود که پنجشنبه هفته گذشته به حساب عابر بانک سپه چایکاران واریز شد.
قدرالسهم دولت در پرداخت بهای برگ سبز چای به چایکاران ۶۰درصد و کارخانه‌های چایسازی ۴۰درصد است.
۱۰۸ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران در فصل زراعی گذشته خریداری شد که از این میزان ۲۴ هزار تن چای خشک تولید شده است .
استان‌های گیلان و مازندران بین ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارند که ۹۰ درصد این باغ‌ها در استان گیلان قرار دارد. در سال جاری ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش اقتصادی ۲۰۱ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.
برداشت برگ سبز چای از باغ‌های شمال کشور از اوایل اردیبهشت آغاز و در مهرماه به پایان می‌رسد. بیش از ۵۰ هزار خانوار کشاورز چایکار در تولید برگ سبز چای فعالیت دارند که در مجموع درآمد و زندگی یکصد هزار خانوار از طریق کشاورزی چایکاری تامین می‌شود.
۱۷۸ واحد چایسازی در گیلان و مازندران وجود دارد که در سال جاری تعداد ۱۵۱ واحد فعال بودند و با سازمان چای بابت خرید برگ سبز چایکاران قرارداد بستند.

نویسنده : نیلوفر ابی بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 1 اسفند 1396 ساعت: 8:14

برچسب‌ها :

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 1 اسفند 1396 ساعت: 9:02
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :