نمایشنامه آمادئوس |‌ پس از هزار بار اجرا در برادوی حالا در تئاتر لندن

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

image

فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:
مایکل لانگرست نمایشنامه «آمادئوس» اثر پیتر شفر را در تئاتر «نشنال» شهر لندن به صحنه برده است؛ نمایشنامه‌ای که جایزه تونی ۱۹۸۱ را از آن خود کرده است.

به گزارش  مهر به نقل از تلگراف، نمایشنامه «آمادئوس» نوشته پیتر شفر نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس انگلستانی در سال ۱۹۷۹ است که توانست در سال ۱۹۸۱ جایزه تونی بهترین نمایشنامه را از آن خود کند. این نمایشنامه در تئاتر برادوی بیش از یک هزار مرتبه اجرا شد.

نمایشنامه «آمادئوس» به ۱۰ سال از زندگی ولفگانگ آمادئوس موتسارت آهنگساز و نابغه موسیقی کلاسیک اتریشی می‌پردازد. در این اثر پیتر شفر تقابل میان آنتونیو سالی یری آهنگساز حکومتی را که بیشتر عمر خود را در دستگاه حکومتی خاندان هایسبورگ در وین سپری کرد با نابغه موسیقی کلاسیک جهان یعنی آمادئوس موتسارت روایت می‌کند.

نبوغ و توانایی موتسارت باعث حسادت سالی یری می شود و شروع به تخریب این استعداد می کند.

مایکل لانگرست کارگردان تئاتر نمایش «آمادئوس» را با بازی آدام گیلن در نقش موتسارت و لوسیان ساماتی در نقش سالیری در تئاتر «نشنال» شهر لندن به صحنه برده است.

موسیقی این نمایش توسط ارکستر «Southbank Sinfonia» اجرا می شود.

برخی منتقدان تئاتر اروپا نمایش «آمادئوس» به کارگردانی لانگرست را یک بازتولید درخشان دانسته‌اند.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 0 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 12:25

برچسب‌ها :

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 1 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1396 ساعت: 12:27
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها