مشاوران آمریکایی نیروهای امنیتی افغانستان را برای فصل جدید جنگی آماده می‌کنند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا گفت: همزمان با بازنشستگی تعدادی از افسران کهنسال در افغانستان، مشاوران جدید آمریکایی واحدهایی از نیروهای امنیتی این کشور را برای فصل جدید جنگی آماده می‌کنند.

image

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ژنرال «جوزف ووتل» در نشست خبری در پایگاه مرکزی نیروهای آمریکایی در ایالت فلوریدای آمریکا اعلام کرد که مشاوران آمریکایی در حال آموزش نیروهای امنیتی افغان در واحدهای کوچکتری هستند.

وی افزود: مشاوران جدید آمریکایی واحدهایی از نیروهای امنیتی افغان را برای اجرای عملیات‌های تهاجمی علیه طالبان در این کشور آموزش می‌دهند تا برای فصل جدید جنگی آماده شوند.

این ژنرال ارشد آمریکایی گفت: با وجود این که تعدادی از فرماندهان نیروهای امنیتی افغان به دلیل کهولت سن بازنشسته و یا برکنار شده‌اند اما با جایگزینی آنها توسط افراد جوان تلفات نیروهای امنیتی افغان کاهش خواهد یافت و این نیروها عملیات‌های تهاجمی بیشتری را علیه طالبان انجام خواهند داد.

وی تصریح کرد: «هنوز برای شکستن بن‌بست امنیتی در افغانستان تلاش‌ها جریان دارند، اما من اینجا اعلام پیروزی نمی‌کنم، ولی برخی گام‌هایی را که برداشته‌ایم، گام‌های مثبتی‌ است که ما را به سمت شکستن این بن بست سوق می‌دهند».

ووتل افزود: مشاوران آمریکایی برای آموزش و سازماندهی نیروهای امنیتی افغان در گردان‌های ارتش افغانستان مستقر خواهند شد.

این در حالی است که قبل از این مشاوران آمریکایی تنها درپایگاهای مرکزی نیروهای امنیتی افغان مشغول آموزش و ارائه مشاوره بودند که مستقر شدن مشاوران آمریکایی در گردان‌های ارتش آنها را به درگیر شدن در میدان‌های جنگ نزدیک می‌کند.

با این حال بر اساس استراتژی جدید واشنگتن قرار است هزاران سرباز آمریکایی برای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغان به این کشور اعزام شوند.

گرچه برخی از نمایندگان سنای آمریکا اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان را موثر نمی‌دانند، اما وزیر دفاع آمریکا در نشست سنای این کشور به نمایندگان اطمینان داد که طرح افزایش نیروهای آمریکایی در افغانستان نتیجه خواهد داد.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 1 تاريخ : جمعه 21 مهر 1396 ساعت: 17:19
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها