سامانه ثبت قراردادهای کارگری نیازمند اهرم‌های نظارتی قوی است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  احسان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که سامانه ثبت قراردادها باید بتواند آن را مشخص کند ارتباطات سازمان‌ها با نیروهای پیمانکاری بوده تا حق و حقوق این افراد تضییع نشود.

  وی ادامه داد: اقدام به ثبت و تعیین تکلیف کردن قراردادها، اقدامی است که بعد از 29 سال مسکوت بودن هم اکنون در حال انجام بوده و این موضوع را باید به فال نیک گرفت اما باید به این موضوع توجه داشت که فرآیندهای آن باید به گونه‌ای طراحی شود که به هدف اصلی آن یعنی ایجاد امنیت شغلی برای جامعه کارگری دست پیدا کند.

  عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه باید بتوان شمول سامانه ثبت قراردادها را به تمام جمعیت کارگر رساند، خاطرنشان کرد: هم اکنون عرضه و تقاضا در حوزه روابط کارگری به گونه‌ای است که برخی از افراد حاضر هستند با هر شرایطی سر کار بروند و این موضوع ممکن است مشکلاتی را برای آنها به وجود بیاورد.

  سهرابی تأکید کرد: همچنین باید سندیت این قراردادها را در حوزه روابط کار نیز تأمین کرد به این معنی که اگر فردی در این سامانه قراردادی ثبت شده داشته باشد دیگر نیاز به ادله و شاهد برای اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی نداشته باشد.

  وی تصریح کرد: برای عملکرد بهتر این سامانه باید بتوان اهرم‌های نظارتی مناسبی را برای آن در نظر گرفت در غیر این صورت هدف اصلی آن برآورده نشده و ما همچنان شاهد سوءاستفاده از نیروی انسانی به علت نابه‌سامانی‌های موجود در مبحث قراردادها هستیم.

  انتهای پیام/

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 8 تاريخ : يکشنبه 26 شهريور 1396 ساعت: 17:23
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123