استحکام سازی حاشیه رودخانه های چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار گیرد :: اخبار عمومی ایران

استحکام سازی حاشیه رودخانه های چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار گیرد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت آب منطقه ای استحکام سازی حاشیه رودخانه های این استان را در دستور کار قرار دهد.

  به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در کارگروه حفاظت کیفی زاینده رود و حفاظت از منابع آب چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: استحکام سازی حاشیه رودخانه های استان با هدف کمک به محیط زیست، حفظ حریم و جلوگیری از فرسایش خاک باید انجام شود.
  وی افزود: حریم کنونی رودخانه زاینده رود مشکلاتی را برای برخی از مردم منطقه ایجاد کرده است.
  سلیمانی دشتکی تصریح کرد: به همین منظور شرکت اب منطقه ای چهارمحال و بختیاری ساماندهی و تجدید نظر در تعیین حریم رودخانه زاینده رود را به وزارت نیرو اعلام کند.
  وی یادآور شد: حفظ منافع مردم، مدیریت در مصرف منابع آب و احیای دشت ها و تالاب های در معرض خطر بایستی به طور ویژه از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی مربوطه پیگیری و اجرایی شود.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب در روستاهای استان نقش مهمی در ارتقای شاخص های زیست محیطی ایفا می کند.
  گودرز امیری اظهار کرد: بر همین اساس بزودی شبکه جمع آوری فاضلاب هفت روستای شهرستان سامان شامل یاسه چای، مارکده، قوچان، چم عالی، هوره، چمزین و دشتی اجرایی خواهد شد.
  وی با اشاره به لزوم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرها و روستاهای چهارمحال و بختیاری افزود: به همین منظور باید نشست های توجیهی برای شهرداران و دهیاران استان برگزار شود.
  امیری تاکید کرد: طرح تفکیک آب آشامیدنی از آب فضای سبز یکی از مهمترین طرح های اجرا شده دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری است.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری نیز گفت: مجوزهای لازم برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب هفت روستای شهرستان سامان شامل یاسه چای، مارکده، قوچان، چم عالی، هوره، چمزین و دشتی به زودی صادر می شود.
  شهرام احمدی فارسانی تاکید کرد: 8 ایستگاه نمونه برداری آب در حوضه زاینده رود وحود دارد.
  وی افزود: بر روی هر نمونه برداری آب 23 آزمایش علمی و تخصصی صورت می گیرد.
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون 9 هزار و 600 متر مربع تصرفات در رودخانه های استان رفع شده است.
  کوروش نادری تصریح کرد: از سال 1390 تاکنون 5 کیلومتر از رودخانه های چهارمحال و بختیاری ساماندهی و ساحل سازی شود.
  وی یادآور شد: 190 کیلومتر مطالعات مرحله نخست ساماندهی و تعیین حریم و بستر رودخانه های چهارمحال و بختیاری امسال انجام می شود.
  تغییر الگوی کشت، کاشت گیاهان کم آب بر، توسعه باغات در زمین های شیبدار، کشت گیاهان دارویی و تجهیز زمین های کشاورزی به شبکه های آبیاری نوین از مهمترین اقدامات دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری است.
  خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی**انتشار:جهانبخش صفری
  7362/6021

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 26 شهريور 1396 ساعت: 17:23
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123