نگاهی به عکس های پل گراهام/ عدالت را در موزه های آتلانتا بجویید! :: اخبار عمومی ایران

نگاهی به عکس های پل گراهام/ عدالت را در موزه های آتلانتا بجویید!

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  موزه‌های شهر آتلانتا این روزها میزبان مجموعه‌های عکاسی مستند و معاصر جهان از آثار پل گراهام عکاس سرشناس بریتانیایی است.

  خبرگزاری مهر-گروه هنر-محمدجواد جهانگیر: موزه‌های شهر آتلانتا، شهری که در قلب خود تاریخ مبارزه و جنبش حقوق مدنی سیاهپوستان ایالات متحده را حمل می‌کند مدتی است میزبان چند مجموعه مهم عکاسی مستند و معاصر جهان هنر از پل گراهام عکاس- هنرمند سرشناس بریتانیایی است.

  پیرمردان، بی خانمان‌ها، معلولان و فراموش شدگان با نمایش زیبای مدیوم عکاسی، راوی داستان نابرابری‌های اجتماع انسانی در دنیای معاصر است که گراهام با ظرافت‌های مخصوص خود در سه مجموعه «شب آمریکایی»، «سوسوی امکان» و «اکنون» در طول سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۱ در ایالات متحده به ثبت رسانده است.

  در آمیختگی این سه مجموعه با مفاهیم بنیادین عکاسی به عنوان متافور یا استعاره‌ای برای بیان نابرابری، ناپایداری و روش‌هایی که عکاسی برای توسعه درک ما از جهان می‌بخشد می‌توان از ستودنی‌ترین ارکان این نمایشگاه برشمرد.

  در این نمایش هنرمند در پی نمایش امور مهم و اساسی است که عادی سازی شده‌اند. تکرار در دیدن فقدان توازن‌ها که به عادی شدن آن انجامیده است محور اصلی عکس‌هاست. پل گراهام تلاش می‌کند تا هشدارهای خود را بدون سانسور، تفسیر رسانه‌ای و اعتراض‌های مد گونه به نمایش بگذارد. عکس‌های بزرگ و هم سطح مخاطب یا تک عکس‌های تکراری که همچون عکس‌های خانوادگی بر دیوار چیدمان شده‌اند، همگی نوعی تلاش برای نمایش بی‌پیرایه تبعیض است.

  پل گراهام عکاسی صبور است که برای ورود به دنیای داستان گویی‌اش باید وقت گذاشت و از هوس و هیجان دیدن تصاویر آنی گذشت. او تاکنون تک شاهکاری در کارنامه‌اش ثبت نکرده است و همین شاهکار اوست. کارنامه نزدیک به چهل سال پرسشگری سنت‌شکنانه در مسایل معاصر و پاسخ‌های تصویری و روایی به آنها شاهکار این هنرمند است. او در سال‌های اخیر، خصوصا در این سه گانه‌اش به صورت غیر رسمی با بهره گیری از ظرفیت‌های تصویر در عکاسی، روندها و سیاست را مورد پرسش جدی قرار داده است.

  برای درک گراهام و کارهایش باید وقت گذاشت چون او عمری بر آن قرار داده است.

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 12 تاريخ : جمعه 24 شهريور 1396 ساعت: 15:36
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123