نباید فضای فرهنگی را در یک محیط گلخانه‌ای نگه داریم :: اخبار عمومی ایران

نباید فضای فرهنگی را در یک محیط گلخانه‌ای نگه داریم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیاز به تغییر نگرش در زمینه فرهنگی داریم، گفت: در حال حاضر می‌خواهیم فضای فرهنگی را در یک محیط گلخانه‌ای نگه داریم و این ممکن نیست چرا که اگر این شرایط از بین برود امکان دارد حیات فرهنگی ما در شرایط جدید مورد آسیب جدی قرار بگیرد.

  محمود صادقی در حاشیه بازدید از «پنجمین نمایشگاه ایران نوشت» در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: ما فکر می‌کنیم همیشه با کنترل و ایجاد دیوار و محرومیت سازی می‌توانیم فرهنگ خود را رشد دهیم. اما این اشتباه است زیرا فرهنگ در فضای رقابتی بیشتر رشد می‌کند.

  او همچنین درباره نمایشگاه «ایران نوشت» اظهار کرد: حرکت بسیار مهم و خوبی است و دغدغه‌های فرهنگی، بومی و مذهبی را دنبال می‌کند. نکته جالب برای من این بود که این نوع کار فرهنگی باید درون‌زا باشد و مصرف کننده را خواهان این نوع محصولات کند.  نباید این طور القا شود که حاکمیت و نهادهای حاکمیتی به دنبال عرضه این محصولات هستند. در کنار این، هم بحث تجاری و هم بحث توزیع در بازار باید دقیق بررسی شود.

  عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وجود استانداردها در همه‌ی حوزه‌ها اهمیت بالایی دارد. این استانداردها است که به تولیدات نظم و کیفیت می‌دهد. بحث دیگر رعایت حقوق مالکیت معنوی است. مجلس در این راستا می‌تواند با تصویب قوانین این بخش را نظام‌مند کند.

  پنجمین نمایشگاه «ایران نوشت» از چهاردهم تا سی و یکم شهریورماه در تهران، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان از ساعت ۱۰ تا ۲۲ میزبان علاقه‌مندان است.

  انتهای پیام

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : جمعه 24 شهريور 1396 ساعت: 15:36
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123