راه اندازی انجمن سفال در میامی مطالبه عمومی است :: اخبار عمومی ایران

راه اندازی انجمن سفال در میامی مطالبه عمومی است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  میامی - سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میامی با اشاره به وجود استعدادهای فراوان این شهرستان در زمینه هنرهای تجسمی، گفت: ایجاد انجمن سفال مطالبه جوانان مستعد میامی است.

  به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار مهر، رضا مهدیان در دیدار صبح جمعه خود با استاد و پیشکسوت هنر سفال و سرامیک استان سمنان به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد میامی، ضمن بیان اینکه این شهرستان با قدمت فرهنگی و پیشینه تاریخی که دارد و با وجود بزرگانی چون ابن یمین فریومدی، شیخ حسن جوری و... نشان می دهد فرهنگ و هنر درآن نهادینه شده است، بیان کرد: راه اندازی انجمن سفال شهرستان از درخواست های مهم هنرمندان جوان این منطقه است.

  وی افزود: میامی دارای استعدادهای فراوانی است که با بهره گیری از اساتید برجسته می توان آن ها را در سطح استان و کشور عرضه کند.

  جاده هنر یک طرفه است

  استاد و پیشکسوت هنر سفال و سرامیک استان سمنان نیز در این نشست جاده هنر را یک طرفه عنوان کرد و گفت: در این جاده سبقت آزاد و توقف ممنوع است لذا باید گفت انتهای این جاده خدا قرار دارد.

  رضا نوری با بیان اینکه درعرصه هنر باید به دنبال عشق هنری که در دل هر انسان وجود دارد، رفت، بیان داشت: راه اندازی انجمن سفال میامی با توجه به استعدادهای بالقوه این منطقه از نیازهای مهم هنرمندان است چرا که این منطقه پتانسیل های خوبی برای رشد وتوسعه فرهنگی، هنری وگردشگری دارد و باید با تمام توان برای شکوفایی آن تلاش شود.

  وی افزود: مناطق مختلف میامی از جمله مناطق روستایی، فرومد، ارمیان و... زادگاه مینیاتور است و باید به هنرمندان کشور معرفی شود لیکن زمینه را باید برای دعوت از هنرمندان بزرگ کشور مساعد کنیم تا قابلیت‌های این منطقه شناسایی و معرفی شود.

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 11 تاريخ : جمعه 24 شهريور 1396 ساعت: 15:36
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123