حریم گسل شناسایی شده در یاسوج رعایت نشده است :: اخبار عمومی ایران

حریم گسل شناسایی شده در یاسوج رعایت نشده است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   احمدرضا خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: در محدوده گسل شناسایی شده در یاسوج یعنی حدفاصل خیابان جمهوری اسلامی تا بلوار کاشانی شاهد ساخت و ساز و حتی بلند مرتبه سازی هستیم.

  وی با بیان اینکه شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌خیز است، عنوان کرد: زلزله در جغرافیای این استان تاکنون چندان آسیب رسان نبوده ولی این زمین لرزه‌ها یک هشدار بوده و باید خود را برای مقابله با این بلا و سایر بلایای طبیعی آماده کنیم.

  خورشیدی ابراز کرد: میزان تخریب زلزله به عواملی از جمله بزرگی زلزله، فاصله از گسل و ویژگی‌های زمین شناسی منطقه مرتبط بوده و سازه‌ها بویژه سازه‌های با اهمیت از جمله بیمارستان‌ها و مراکز خدماتی، امدادگری و پل‌ها در مناطق زلزله خیز باید علاوه بر زیبایی از استحکام زیادی برخوردار باشند.

  وی با تاکید بر اینکه چنانچه در محدوده گسل ناچار به احداث سازه‌ای باشیم باید ضوابط آئین نامه زلزله و تمهیدات فنی ویژه لحاظ شود، ادامه داد: ترویج مقررات ملی ساختمان به عنوان یک فرهنگ بسیار ضروری است.

  رئیس نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد افزود: انتظار می‌رود رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در زمینه آشنایی مردم با مقررات ملی ساختمان به عنوان فراگیرترین ضوابط موجود در عرصه ساختمان سازی در تامین ایمنی، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادی تلاش کنند.

  خورشیدی بر اساس ماده 5 آئین نامه مقررات ملی ساختمان سازی، تمامی طراحی‌ها از جمله معماری، سازه، تاسیسات برقی و مکانیکی باید از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای پروانه اشتغال تهیه شود.

  وی با تاکید بر اینکه رعایت مقررات ملی ساختمان الزامی است، ادامه داد: در میان مباحث 23 گانه مقررات ملی ساختمان مبحث 19 به دلیل جلوگیری از هدر رفت انرژی به عنوان سرمایه ملی و کاهش آثار زیان‌بار زیست محیطی وضع شده و اجرای آن ضروری است.

  خورشیدی تاکید کرد: عدم اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان عامل اصلی بالا بودن مصرف انرژی بوده و اجرای این مبحث نیازمند پشتوانه اجرایی قوی و اجماع در بین مهندسان معماری، برق، مکانیم و عمران دارد.

  انتهای پیام/

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 16 تاريخ : جمعه 24 شهريور 1396 ساعت: 7:31
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123