کشیش آلمانی: زیبایی راه امام حسین (ع) مرا خادم ایشان کرد :: اخبار عمومی ایران

کشیش آلمانی: زیبایی راه امام حسین (ع) مرا خادم ایشان کرد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حال و هوای حسینی و عاشورا با حضور خادمان سیدالشهدا(ع) امسال زودتر از ماه محرم به اصفهان آمده است، خادمانی که از 5 قاره جهان به عشق امام حسین (ع) مهمان این شهر شدند تا در اجلاسی که به منظور تجلیل از آن‌ها در اصفهان برگزار شده، شرکت کنند.

  چیزی که توجه همگان را به خود جلب کرد، شرکت پیرغلامانی از سایر کشورها با ادیان آسمانی دیگر، به جز دین مبین اسلام بود. «بوتمبه لولوئنگو» یکی از این افراد است؛ او یک کشیش آلمانی است و در 3 کشور کلیسا دارد و برای پنجمین بار است که در اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی شرکت می‌کند. این کشیش آلمانی دلیل حضورش در این مراسم را شیفتگی و علاقه شدیدش به امام حسین (ع) عنوان می‌کند.

  با «بوتمبه لولوئنگو» و مترجم خوش‌رو و روحانی‌اش به گفت‌وگو نشستیم.

  تسنیم: چگونه می‌شود که یک کشیش مسیحی در مراسم پیرغلامان حسینی شرکت می‌کند؟

  بوتمبه لولوئنگو: خوشحالم که امام حسین(ع) مرا قابل دانستند تا در این اجلاس شرکت کنم و بتوانم بدین وسیله، دوستی خود را نسبت به امام حسین (ع) و راه ایشان ابراز کنم علاقه شدید و عمیقم به سیدالشهدا (ع) مرا به اینجا کشاند.

  تسنیم: چه شد که به مکتب امام حسین (ع) علاقمند و وارد مسیر ایشان شدید؟

  بوتمبه لولوئنگو: ابتدا باید راه و مکتب امام حسین (ع) را بشناسیم تا بتوانیم با عشق وارد مسیر ایشان و اهل بیت (ع) شویم. من نیز به خاطر عشق و علاقه به این امام بزرگ وارد این راه شدم و خوشحالم از این انتخاب.

  تسنیم: زندگی حسینی چگونه میسر می‌شود؟

  بوتمبه لولوئنگو: باید در زندگی به این توجه داشته باشیم که ایشان چه مسیری را در پیش گرفتند و به چه چیزهایی عمل کردند؛ ما باید با الگوپذیری مانند ایشان رفتار کنیم تا به درستی در مسیر امام حسین(ع) به پیش برویم.

  تسنیم: نظرتان در مورد اجلاس خادمان سیدالشهدا(ع) در اصفهان چیست؟

  بوتمبه لولوئنگو: من برای پنجمین بار برای شرکت در اجلاس خادمان امام حسین (ع) به ایران می‌آیم، بعد از آشنایی با امام حسین(ع) و مکتبشان به ایشان علاقه و ارادت بسیار زیادی پیدا کردم و به همین خاطر است که اکنون برای بار پنجم در این اجلاس شرکت می‌کنم.

  تسنیم: به عنوان سوال آخر، نظرتان در مورد نسل کشی وحشیانه اخیر در میانمار چیست؟

  بوتمبه لولوئنگو: این یک تراژدی بسیار تلخ برای جامعه انسانی و زیبنده روح متعالی بشریت نیست؛ درست نیست که کسی را به خاطر آیینی که دارد، بسوزانند و یا به طرق وحشیانه دیگری به قتل برسانند؛ تمام مردم جهان وظیفه دارند که در این امر به پشتیبانی از مردم مظلوم مسلمان میانمار بپردازند.

  انتهای پیام/

  نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 7 تاريخ : جمعه 24 شهريور 1396 ساعت: 7:31
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123