آینده بدون حضور و انتخاب جوانان غیر ممکن است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آرشیو مطالب

جستجوگر

امکانات وب

پر مخاطب ها

برچسب ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، علی تقیان عصر امروز در نخستین همایش نقش ملی جوانان در توسعه پایدار شهری با بیان اینکه لزوم دستیابی به یک وضعیت پایدار واقعی در شهرها، توسعه پایدار شهری است، اظهار داشت: توسعه پایدار شهری از سال 1990 تاکنون مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا موضوعاتی همچون ترافیک، مسائل زیست محیطی و غیره در موضوع پایداری شهرها مطرح است، توسعه پایدار شهری برای توسعه پایدار انسانی نیز ضروری است.

دبیر اجرایی نخستین همایش نقش ملی جوانان در توسعه پایدار شهری با بیان اینکه مهاجرت بی‌رویه، رشد حاشیه‌نشینی، توسعه افقی شهرها و غیره نیز به همین دلیل است، تصریح کرد: بافت مرکزی شهرها دیگر پاسخگوی نیاز شهرها نیست بافتی که از نظر زیست محیطی پایدار بوده ولی اجتماعی و اقتصادی را از دست داده است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه خردمندانه علوم مختلف نیز دراین میان مطرح است و نقش جوانان در این مسئله بسیار اثرگذار است.

مسئولان کشور به جوانان اعتماد بیشتری کنند

رئیس شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این همایش با اشاره به اینکه توسعه از آینده می‌آید، اظهار داشت: آینده بدون حضور، مشارکت و انتخاب جوانان امری غیر ممکن است.

امیر کشانی با بیان اینکه چرا هنوز پس از سال‌ها مسئولان کشور به جوانان اعتماد لازم را نمی‌کنند، افزود: کسانی که سال‌ها حضور داشته‌اند باید کمی سعه صدر به خرج دهند، کشور امارات وزیر 22 ساله دارد ولی در کشورمان وزیر 22 ساله پذیرفتنی نیست.

وی تصریح کرد: انتظار داشتیم شهردار اصفهان یک شهردار جوان باشد، امیدوار هستیم شهرداران مناطق دیگر از جوانان باشند، در همین راستا باید اعتماد ویژه‌ای به سنی شود که بدون شک پاک‌تر، اثرگذارتر و دارای انرژی بیشتری هستند شود.

رئیس شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه اتاق بازرگانی اصفهان برای نخستین بار در کشور شورای عالی جوانان را تشکیل دارد، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا اتاق بازرگانی جوانان وجود دارد ولی چون مجلس این اجازه را نداد این شورا را در اتاق بازرگانی اصفهان تشکیل دادیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک سوم اتاق بازرگانی اصفهان را جوانان تشکیل می‌دهند، بیان کرد: این امر به معنی این بوده که آینده‌داران و چرخانندگان اقتصاد آینده این کشور جوانان هستند، فضای دانشگاهی و تحصیلی کشورمان از موضوعات علمی بسیار فاصله دارد به همین دلیل سعی کرده‌ایم در اتاق بازرگانی موضوع آموزش را به صورت ویژه دنبال کنیم.

کشانی با بیان اینکه به موضوع اخلاق کسب و کار نیز ورود پیدا کرده‌ایم، گفت: سنین 8 تا 17 سال نقطه طلایی آموزش بوده و در همین راستا آموزش بازرگانان کوچک را برای این سنین برگزار کردیم، امیدوار هستیم با وضعیت موجود در آینده شاهد تغییرات مثبت باشیم.

به گزارش تسنیم، در پایان این همایش از نخبگان فرهنگی، علمی و غیره تجلیل به عمل آمد، همایش نقش ملی جوانان در توسعه پایدار شهری با حضور جوانان منتخب کشور در روزهای 22 و 23 شهریورماه سال جاری به میزبانی اصفهان و با حضور مسئولان شهری، کشوری و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 22:57

آخرین مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :