ممانعت آمریکا از ورود ۱۰۰ دانشجوی سعودی به این کشور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

آرشیو مطالب

امکانات وب

پر مخاطب ها

برچسب ها

<a href='http://xn--mgbbhnq.niloblog.com/p/30964/'>ممانعت</a> <a style=آمریکا از ورود 100 دانشجوی سعودی" width="300" height="210" srcset="http://www.iranvij.ir/wp-content/uploads/2016/10/87-7-80x56.jpg 80w, http://www.iranvij.ir/wp-content/uploads/2016/10/87-7-130x91.jpg 130w, http://www.iranvij.ir/wp-content/uploads/2016/10/87-7.jpg 300w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px"/>

به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، همزمان با بحرانی شدن روابط واشینگتن و ریاض به دنبال تصویب قانون ضد سعودی اجرای عدالت در حق حامیان تروریسم”جاستا”، مقامات آمریکایی از ورود ۱۰۰ دانشجوی سعودی به این کشور جلوگیری کردند.

هفته نامه “وطن” نوشت: محمد العیسی وابسته فرهنگی سعودی در سفارت این کشور در آمریکا، در واکنش فوری به این خبر اعلام کرد که تعداد این دانشجو ها ۶۰ نفر بوده است و این تعداد به علت تمدید نکردن اقامت و مدارک مربوط به دانشگاه خود با مشکل مواجه شده اند.

بر اساس قانون اجرای عدالت در حق حامیان تروریسم که به جاستا (JASTA) معروف است بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر در آمریکا می‌توانند علیه عربستان سعودی به دلیل نقشی که در این واقعه تروریستی داشته است، شکایت کنند. ۱۵ تن از ۱۹ عامل این حمله تروریستی تبعه عربستان سعودی بودند. باراک اوباما رئیس جمهور امریکا این مصوبه را وتو کرده بود، اما نمایندگان کنگره آمریکا با رأی قاطع وتوی اوباما را رد کردند.

دولت عربستان سعودی هرگونه دخالت در واقعه تروریستی ۱۱ سپتامبر را رد کرده و گفته هیچ حمایتی از عاملان این حادثه از سوی عربستان صورت نگرفته است. عربستان سعودی یکی از مهمترین متحدان آمریکا در خاورمیانه است و نقش مهمی نیز در بحران دو کشور سوریه و یمن ایفا می‌کند.

در عین حال عربستان همواره از سوی غرب به دلیل نقض حقوق بشر و حقوق زنان در قوانین داخلی‌اش مورد انتقاد است. همچنین ایدئولوژی تندروی وهابیت که بسیاری از تروریست‌ها دنباله‌روی آن هستند، باور دینی حاکم در عربستان سعودی است و به همین دلیل بسیاری تروریسم اسلامی را به ایدئولوژی حاکم در عربستان مرتبط می‌دانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط


 • جزئیات جدید از توافق مبادله زندانیان ایران و آمریکا/ اوباما با پنهان‌کاری برجام را به جامعه آمریکا فروخت
 • موضع آمریکا در قبال سوریه باید مشخص شود
 • لحظه هدف قرار گرفتن مزدور سعودی توسط تک‌تیرانداز یمنی
 • موافقت آمریکا با فروش ۳۰۰ میلیون دلاری سلاح به کُردهای عراق
 • رؤسای چندین کشور، سالروز استقلال سوریه را به بشار اسد تبریک گفتند
 • اولاند: فرانسه و آمریکا از فرصت حمله آمریکا به سوریه استفاده کنند
 • نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 22 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 20:33
  برچسب‌ها :

  آخرین مطالب

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :